۱۳۹۶ مهر ۲۰, پنجشنبه

حیوان وحشی! | فراری 812 سوپرفَست

درحالی که تا پیش از برگزاری هشتاد و هفتمین نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژِنِوْ، همه منتظر دیدن مدل f۱۲ بودند، این کمپانی از مدل جدیدی به نام ۸۱۲superfast رونمایی کرد تا علاقه مندان به اتومبیل های اسپرت را مثل همیشه شگفت زده کند. بدین ترتیب مشخّص شد این اتومبیل نه تنها نمونه فیس لیفت شده ی مدل اف ۱۲ نیست، بلکه محصولی کاملا جدید به شمار می رود که آغازگر دوران نوینی در تاریخ مدل های ۱۲ سیلندر تورینگ فراری خواهد بود.

Ferrari 812 Superfast (2018) - picture 1 of 15 - Front Angle - image resolution: 800x600

همان طور که از نام آن پیداست، این فراری اتومبیلی فوق سریع بوده و نیروی محرّکه خود را از یک پیشرانه ۱۲ سیلندر
V شکل ۶۵۰۰ سی سی به قدرت خارق العادّه ۷۸۹ اسب بخار و گشتاور ۷۱۸ نیوتن متر در ۷۰۰۰ دور در دقیقه کسب می کند!
حداکثر سرعت این فراری شگفت آور، ۳۴۰ کیلومتر برساعت بوده و شتاب صفر تا صد آن تنها ۲/۹ اعلام شده است. از جمله اصلاحاتی که باعث دستیابی به چنین عملکرد درخشانی شده اند می توان به کاربرد یک سیستم تزریق مستقیم سوخت با فشار ۳۵۰ بار و یک سیستم مکش هوا با هندسه متغیّر اشاره کرد که هردوی آن ها از فنّاوری به کاررفته در موتور فرمولا وان فراری با سیستم مکش طبیعی بهره گرفته اند. فراری ۸۱۲ سوپر فست همچنین به یک گیربکس دوکلاچه با نسبت دنده های جدید، تعویض سریعتر  و واکنش تند و تیزتر به پدال گاز مجهّز شده است. بعلاوه، وزن خالی این اتومبیل با توجّه به کاربرد موادِّ سبک وزن به ۱۵۲۵ کیلوگرم رسیده است.
Ferrari 812 Superfast (2018) - picture 8 of 15 - Front - image resolution: 800x600

همان طور که پیش بینی می شد، مدل جدید با سیستم فرمان چهارچرخ فراری موسوم به Virtual Short Wheelbase عرضه خواهد شد که نمونه تکامل یافته ی سیستم به کار رفته در مدل اف ۱۲ تی.دی.اِف بوده و ظاهراً باعث بهبود هندلینگ و فرمانپذیری اتومبیل می شود. فراری اف ۱۲ سوپر فست همچنین اوّلین اتومبیل فراری ست که با مجموعه ای واحد شامل PCV، فرمان هیدرولیک برقی، ESPو آخرین نسل سامانه کنترل لغزش جانبی فراری موسوم به SSC به فروش می رسد.
طبق روال سالیان اخیر، طرّاحی این اتومبیل توسّط مرکز طرّاحی فراری تکمیل شده است. با این حال، مدل ۸۱۲ سوپر فست هنوز ظاهر یک اتومبیل دوازده سیلندر کلاسیک موتور جلو را حفظ کرده که نشانه هایی از طرّاحی فراری ۳۶۵GTB مدل ۱۹۶۹ در آن به چشم می خورد. علاوه بر این، کوتاه بودن عقب اتومبیل، ظاهری عضلانی تر و با ابهت تر را برای آن به ارمغان آورده است ضمن این که چهار چراغ گرد به جای دو چراغ بزرگ قبلی در این قسمت کاملاً خودنمایی می کنند. طراحی جلوی اتومبیل نیز تحت شعاع چراغ های ال.ای.دی قرارگرفته و ورودی های هوای از نو طراحی شده در گلگیرهای جلو با آنها یکپارچه شده اند. فراری همچنین برای نخستین بار با یک رنگ مخصوص به نام Rosso Settanta به نمایش درآمده که این رنگ با کیفیّت و جدید به مناسبت هفتادمین سال تاسیس این کمپانی تولید شده است.

Ferrari 812 Superfast (2018) - picture 6 of 15 - Rear Angle - image resolution: 800x600
در داخل اتومبیل، مثل تمام مدل های ۱۲ سیلندر فراری، به راحتی و جادار بودن آن، توجّه خاصّی شده است. طرّاحی داشبورد نیز برای ایجاد یک ظاهر تروتازه، اندکی تغییر کرده است. از جمله تجهیزات استاندارد مدل جدید فراری می توان به صندلی های اسپرت، غربلیک فرمان جدید و آخرین نسخه از سیستم اطّلاعات و سرگرمی اشاره کرد. در مجموع فراری با ساخت مدل جدید ۸۱۲ سوپرفست، اتومبیلی را آماده و پرداخته کرده است که از طرح ظاهری و عملکرد با شکوهی برخوردار بوده و تنور رقابت در بازار سوپر اسپرت ا را همچنان داغ نگه خواهد داشت.

Ferrari 812 Superfast (2018) - picture 10 of 15 - Interior - image resolution: 800x600


نوشته : مهندس بهمن ساروق فراهانی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر